19 results in search
40 photos
4 Washington Drive Amherst NH 03031
$1,300,000
$100,000
Beds: 4
Baths: 4
Sq Ft: 5,320
Days on Market: 11
Open: 5/17/26 12 PM - 2 PM,
5/20/26 12 PM - 2 PM

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
56 photos
55 The Flume Amherst NH 03031
$1,225,000
Beds: 4
Baths: 4
Sq Ft: 4,834
Days on Market: 30

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
59 photos
166 Amherst Street Amherst NH 03031
$1,200,000
Beds: 3
Baths: 3
Sq Ft: 2,775
Days on Market: 45

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
46 photos
7 village woods Drive Amherst NH 03031
$1,050,000
Beds: 5
Baths: 5
Sq Ft: 5,155
Days on Market: 23

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
58 photos
11 Pine Top Road Amherst NH 03031
$995,000
Beds: 4
Baths: 4
Sq Ft: 3,545
Days on Market: 6

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
45 photos
9 Tater Street Mont Vernon NH 03057
$824,900
Beds: 3
Baths: 3
Sq Ft: 3,019
Days on Market: 10

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
50 photos
5 N Meadow Road Amherst NH 03031
$775,000
Beds: 4
Baths: 2
Sq Ft: 3,691
Days on Market: 2

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
60 photos
16 Old Manchester Road Amherst NH 03031
$750,000
Beds: 3
Baths: 2
Sq Ft: 3,930
Days on Market: 2

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
52 photos
35 Greenwood Road Amherst NH 03031
$749,900
Beds: 2
Baths: 3
Sq Ft: 1,924
Days on Market: 32

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
42 photos
9 Tarleton Lane Amherst NH 03031
$749,900
Beds: 3
Baths: 3
Sq Ft: 2,669
Days on Market: 3

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
45 photos
11 River Road Amherst NH 03031
$724,900
Beds: 4
Baths: 3
Sq Ft: 2,769
Days on Market: 4

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
51 photos
37 Standish Way Amherst NH 03031
$699,900
-$20,100
Beds: 3
Baths: 3
Sq Ft: 3,206
Days on Market: 24
Open: 5/17/26 12 PM - 1:30 PM

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
52 photos
19 Baboosic Lake Road Amherst NH 03031
$695,000
Beds: 4
Baths: 3
Sq Ft: 3,431
Days on Market: 22

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
59 photos
2 Mack Hill Road Amherst NH 03031
$625,000
Beds: 3
Baths: 2
Sq Ft: 1,900
Days on Market: 3

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
46 photos
2 Joslin Road Amherst NH 03031
$585,000
Beds: 3
Baths: 2
Sq Ft: 1,977
Days on Market: 36

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
53 photos
4 Schoolhouse Road Amherst NH 03031
$580,000
-$5,000
Beds: 3
Baths: 2
Sq Ft: 2,290
Days on Market: 23

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
36 photos
6 Newbury Drive Amherst NH 03031
$575,000
Beds: 3
Baths: 3
Sq Ft: 1,674
Days on Market: 5

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
46 photos
8 Veterans Road #Unit 8 Amherst NH 03031
$399,000
Beds: 2
Baths: 2
Sq Ft: 1,808
Days on Market: 8

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
41 photos
19 Mulberry Lane Amherst NH 03031
$380,000
Beds: 2
Baths: 2
Sq Ft: 1,366
Days on Market: 31

Updated 4 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment